Kamp Aramak İçin

Köprü Geçiş Ücretleri  27.06.2020   (3345) Okunma
15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri Geçiş Ücretleri Tarifesi 01.01.2022 itibaren geçerlidir.
1.SINIF AKS ARALIĞI 3.20 m’DEN KÜÇÜK İKİ AKSLI ARAÇLAR   8.25 TL.

2 SINIF AKS ARALIĞI 3.20 m VE 3.20 m.’DEN BÜYÜK UKOME KARARI GEREĞİNCE GEÇEBİLEN VE GEÇEMEYEN HER TÜRLÜ İKİ AKSLI ARAÇLAR 10,75 TL

3 SINIF 3 AKSLI HER TÜRLÜ ARAÇLAR 23,50 TL.

ÖNEMLİ NOT: ÇEKİLİ VE MOTOKARAVANLARIN 15 TEMMUZ KÖPRÜSÜNDEN GEÇMESİ YASAKTIR.

TÜM ÇEKİLİ KARAVANLAR 3 AKSLI SAYILDIĞINDAN 3. SINIFA GİRMEKTEDİR.

NOT:
- FSM ve 15 Temmuz Şehitler Köprülerinden  ulaştırma Koordinasyon Merkezi (Ukome) Kararında izin verilen araçlar geçebilmektedir. Geçiş iznine sahip olmayan araçlar geçiş ücretinin yanında cezalı geçiş ücretlerini de ödeyecektir. 

Bilgi için 0 850 460 60 60´ı arayınız.

 - Motosikletler KGM işletimindeki serbest geçişlerde, HGS aboneleri ve OGS aboneleri köprülerde 6. sınıf araç ücreti ödeyecektir.

Ukome Kararına göre; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kullanabilecek  araçlar aşağıdadır.


- 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü; 
1. Sınıf araçlar,  Tüm yolcu servis araçları, (Turizm, Personel, Okul vb.) Toplu Taşıma Araçları (IETT ve  Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş. vb. Taksi dolmuş) ve N1 Sınıfı acil yardım ambulansı ve Acil Sağlık Araçları kullanabileceklerdir.

- Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü; 
1. sınıf araçlar, 2. sınıf araçlar(Kamyon ve Otobüsler hariç), Tüm servis araçları (Turizm, Personel, Okul vb.), Karavanlar, Toplu Taşıma Araçları(IETT ve Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş.  vb. Taksi dolmuş) ve KGM´den izinli kamu kurum ve kuruluşlarının resmi plakalı hizmet araçları kullanabileceklerdir.

 - Köprüleri kullanımına izin verilen araçların dışındaki  2. 3. 4. ve 5. sınıf araçlar ile Kimyasal ve Tehlikeli Madde Taşıyan araçların zorunlu olarak Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kullanması gerekmektedir.

- Yavuz Sultan Selim Köprüsünü ise bütün araç sınıfları kullanabilecektir. Ancak Özel Yük Taşıyan Araçlar ile Kimyasal ve Tehlikeli Madde Taşıyan araçlar için bazı kriterler doğrultusunda izinler verilmektedir.

Burada Eksik Var Diyorsanız?