Çaldıkları Karavanı Satmaya Çalışırken
Edirne Keşan’a bağlı Saros Körfezi kıyısındaki Erikli Köyü’nde, sahilden çaldıkları çekme karavanı internet sitesi üzerinden ilan vererek satmaya çalışan Kübra Bostancı (20) ile eşi Süleyman Bostancı (29), alıcı gibi davranıp kendileriyle iletişime geçen jandarma tarafından Çorlu’da yakalandı. Çift, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, çekme karavan ise sahibine teslim edildi.Olay, Keşan’a bağlı Erikli Köyü’nde meydana geldi.
 
İNTERNETTE SATIŞA ÇIKARDILAR
Kübra ve Süleyman Bostancı çifti, sahilde Fatih B.ye ait çekme karavanı araçlarına bağlayıp çaldı ve yaşadıkları Çorlu’ya getirdi. Durumu fark eden Fatih B., jandarmaya giderek şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatan Erikli Jandarma Karakol Komutanlığı ile Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, karavanın bir internet sitesine verilen ilanla 90 bin lira bedelle satışa çıkarıldığını belirledi.
 
KARAVANI ÇORLU’YA GETİRMİŞLER
Ekipler, açtıkları hesapta sahte isim kullanan Bostancı çiftiyle iletişime geçip, kendilerini öğretmen olarak tanıttı. Kübra ve Süleyman Bostancı ile karavanı 85 bin lira karşılığında alma konusunda anlaşan jandarma ekipleri, buluşma noktası olan Çorlu’da sanayi sitesinde bir araya geldi. Burada çevresi kapalı açık bir parkta tutulan karavanı jandarmaya satmak isteyen çift, yakalanıp, gözaltına alındı.

 
SUÇ KAYDI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
Keşan’a getirilen Kübra ve Süleyman Bostancı çifti, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, cezaevine konuldu. Süleyman Bostancının daha önceden hırsızlık, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, basit yaralama ve göçmen kaçakçılığı suçlarından kaydı olduğu belirtildi. Çekme karavan ise sahibi Fatih B.ye teslim edildi.
Kaynak:GündemTekirdağ

23.02.2022 12:04:04    (963) Okunma    

Kamp Alanları Kiralık Karavanlar Karavan Firmaları Etkinlikler
Haberler Faydalı Bilgiler İletişim