CNR Camp Caravan Fuarı En-leri
CNR Holding tarafından 09-13 Mart 2022 tarihleri arasında Yenikapı/İstanbul´da düzenlenen karavan fuarının en-leri ni belirledik.

Kadir Toptaş Gösteri ve Sanat Merkezindeki kapalı alanda düzenlenen karavan fuarına imalatçı firmaların fazla ilgi göstermediği görüldü.

Fuarın düzenlendiği 09-13 Mart 2022 tarihleri arasında aşırı kar yağışı beklentisi sonucu İstanbul valiliği tarafından yapılan ´Yola Çıkmayın´ açıklaması Fuara gelmek isteyen ziyaretçileri olumsuz etkiledi.

Yolun çok başında bulunan Türk karavan imalat sektörünün bir ay önce TUYAP fuarından çıkmış olması; firmaların aldıkları siparişleri, imalatı aşamasında olması nedeni ile CNR İstanbul Camp Caravan fuarına; 8 karavan imalatçı firmasının katıldığını görüldü.

Tüm olumsuzluklara rağmen 12 Mart 2022 Cumartesi gittiğim CNR İstanbul Camp Caravan fuarında fuarın en-leri şu şeklide oluştu.

EN UCUZ KARAVAN;
NKR firmasının piyasaya yeni sürdüğü Masal modeli çekili karavanı 40 bin TL. fiyatı ile bu fuarın en ucuz karavanı oldu.

EN SIRA DIŞI KARAVAN;
Fuarın en sıra dışı karavanı ise yine tanıdık bir firmadan geldi. Daha önceki fuarlarda sıra dışı modelleri ile gelen King Karavan bu fuarda da adeti bozmadı.
Sol yan duvarı komple açılarak balkon konumuna dönüşen kapsül tipi çekme karavanı CNR 2022 Camp Caravan fuarının en sıra dışı karavanı oldu.

EN SEVİLEN KARAVAN:
Fuara katılımcı firma sayısının az olması, en sevilen karavanı belirlemede kolaylık sağladı.
Yapılan gözlemlemede fuara katılan ziyaretçilerin en sevdiği karavan King Karavan tarafından dönüşümü yapılan Karsan Jest minibüs modeli oldu.

Karsan firması tarafından Şehir içi yolcu taşıma amaçlı imal edilen Jest modeli minibüs karavanın rengi, tavanda pop-up yatma bölmesi, dış görünümünün Alman HYMER karavanlara benzemesi ziyaretçiler tarafından sempati ile karşılandı.

EN BEDEVA KARAVAN
fuarın en bedeva karavanı hiç şüphesiz çekiliş ile karavan hediye edecek olan Başkent Karavanın Luna modeli oldu.

Fuara 8 adet çekme karavan ile katılan Başkent Karavanın kalitesine karşılık ucuz fiyatları ziyaretçiler tarafından dikkat çekti.

EN BEĞENİLEN KARAVAN
Türk karavan sektörünün öncü büyük firmaları arasında yerini alan Gençer Karavan CNR İstanbul 2022 camp caravan fuarında en beğenilen firma olurken, İnception 4.60 modeli en beğenilen çekme karavan modeli oldu. 

EN SEVİLEN YOUTUBER
Karavan fuarlarının vazgeçilmezi, sektörün etkileyici isimleri influencerler.
CNR Camp Caravan İstanbul 2022 fuarına 4 Youtuber katılırken bu fuarın en sevilen ve en dikkat çeken Youtuberi hiç kuşkusuz Her Mevsim Gez oldu.

Sektöre yeni giren Her Mevsim Gez; Merseden yolcu olabüsünden dönüştürülen ve şık tasarımı oldukça lüks donanıma sahip karavanı ile Fuarın en sevilen Youtuber oldu.

Not: Fuarın En-Leri listesi, hiç bir etki altında kalmadan tamamen gözlemlerim sayesinde oluşturulmuştur.

Ercan Kılıçlı 14 Mart 2022

14.03.2022 20:49:11    (1448) Okunma    

Kamp Alanları Kiralık Karavanlar Karavan Firmaları Etkinlikler
Haberler Faydalı Bilgiler İletişim