Karavan Dolandırıcılığına Dikkat
Pandemi sonrası patlama yaşayan karavan kamp setöründe dolandırıcıların iş başında olduğunu kaydeden Tekirdağ Doğada Yaşam Kamp Karavan Derneği Başkanı Ercan Kılıçlı
karavan severleri dolandırıcılara karşı uyardı.

Kılıçlı yaptığı açıklamada ´´Pandemi sonrası karavan sektörü ivme kazandı. imalatçılar talebi yetiştirmekte zorlanırken bu durumu fırsata çeviren dolandırıcılar da boş durmuyor´´ dedi.

Döviz Kuru Maliyetleri Katladı.
Kılıçlı ´´Döviz kurundaki yükselmeler, malzeme, işçilik ve personel maliyetlerinin artması, Karavan sektöründe imalat maliyetlerine yansıdı karavan imalat maliyetleri artış gösterdi´´ dedi.

Düşük Fiyatlara Dikkat
Sosyal medya ve internetten karavan satışlarına dikkat çeken Tekirdağ Doğada Yaşam Kamp Karavan Dernek Başkanı Ercan Kılıçlı ´´Maliyetlerin ikiye katlamasına rağmen internet üzerinden satış yapan bazı uyanıkların düşük fiyatlı karavanlar ile karavan severleri tuzağa düşürmeye çalışıyor bu ilanlara çok dikkat edilmesi gerekiyor´´ dedi.

Başkasına Ait Karavanlar
Kılıçlı ´´Başkasına ait çok güzel, çekiçi ve pahalı model karavan fotoğrafları ile ´acil satılık, ihtiyaçtan satılık, sağlık sebepleri ile satılık´ başlıkları kullanan uyanıklar telefonla irtibata geçildiğinde ´satılmak üzere isteyen çok kişi var kapora gönderirseniz size veririm´ diyerek karavan severleri tuzağa düşürüyor´´ dedi.

Kapora Verirken Dikkat;
İnternet üzerinden satış yapan tanımadığınız ve kurumsal olmayan karavan satıcılarına kapora gönderilmemesi gerektiğini kaydeden Kılıçlı ´´İnternetten satışı yapılan karavanlar için; ´başkasına satılmak üzere ama kaporayı siz gönderirseniz size veririz´ gibi söylemlere inanmamak gerekiyor´´ dedi.

Kaporayı Alıp Ortadan Kayboluyorlar.
Bir çok karavancının bu şekilde dolandırıldığının altını çizen Kılıçlı ´´Piyasa değeri 500 bin TL. olan karavan için Acil 350 bin TL. ye Satılık yazıyorlar, karavanı başkasına vermemek adına havale ile 5-10 bin TL kapora alıp sonra ortadan kayboluyorlar bu şekilde dolandırılan çok sayıda karavansever ile karşılaşıyoruz´´ dedi.

Kapora Göndermeden Önce Karavan Görülmeli
Kılıçlı ´´İnternet üzerinden satılık karavan için kapora göndermeden önce karavan muhakkak görülmeli, uzak bir şehir de ise tanıdık vasıtası ile karavanın, ilan sahibine ait olup olmadığı araştırılmalı´´ dedi.

Hayalleriniz Yıkılmasına Müsade Etmeyin
Karavan, Kamp, Doğa, Gezi hayalleri kuranların bu tür tuzaklara daha kolay düştüğünü kaydeden Tekirdağ Doğada Yaşam Kamp ve Karavan Derneği Başkanı Ercan Kılıçlı
´´Bahar mevsiminin gelmesi ile sektör canlanıyor bu süreçte doğada yaşam hayali kurarken dolandırıcıların hayallerinizi yıkmasına müsade etmeyin´´ dedi.

23.03.2022 16:30:17    (2570) Okunma    

Kamp Alanları Kiralık Karavanlar Karavan Firmaları Etkinlikler
Haberler Faydalı Bilgiler İletişim