Gaziantep Belediyesi Karavan Kamp Alanı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni karavan alanı için çalışmalarında sona geldi.

Alleben Göleti kıyısında, 10 bin metrekare alana kurulan, 45 karavanı aynı anda misafir edebilecek şekilde inşaa edilen alan 1 ay sonra hizmete açılacak.

YENİ TESİSTE BÜTÜN İHTİYAÇLAR DÜŞÜNÜLDÜ

Turistlerin doğa ile iç içe olacağı, doğa manzarasıyla keyifli zaman geçirecekleri yeni tesiste ihtiyaçların tamamı düşünüldü. Alanda Misafirlerin gri ve pis sularını deplase edecekleri altyapı tamamland. Elektrik ve su sistemlerinden yararlanmaları için karavan parklarının başına ilgili üniteler yerleştirildi. Ayrıca 45 karavana hizmet edecek ortak mutfak alanı, banyo, bulaşıkhane ve büfenin bulunduğu açık kapalı binalar olacak.

ŞAHİN: BURAYA GELENLER ŞEHRE İNİYOR, ALIŞVERİŞ YAPIYOR, MÜZELERİMİZİ GEZİYOR, ŞEHRİ TANIYOR

Alana ziyarette bulunan ve çalışmaları yerinde gören Başkan Fatma Şahin, yeni tesisin Yeşil Gaziantep’i yansıtan muhteşem bir manzarası olduğunu aktardı.

Şahin, pandemi sonrası turizmde yapılması gerekenler için düzenledikleri çalıştaylarda doğa, doğallık, deneyimleme, karavan ve kanyon turizminin yükselen değer olacağının anlaşıldığı belirterek şunları söyledi:

“Bununla alakalı karavan turizmiyle iligli federasyonla bir araya geldik. Turizm için en güzel yeri Alleben Göleti’nin çevresi olarak gördük. Burada doğal bir güzellik var. Elimizdeki imkanlarla karavan turizmi için altyapıyı hemen oluşturduk. Baktık ki bütün dünyadan büyük bir ilgi büyük bir memnuniyet var. Geçen geldiğimizde Londra’dan bir ekibin olduğunu gördük, geçen hafta bayram dolayısıyla doluydu ve İtalyanlar gelmişti. Buraya gelenler şehre iniyor, alışveriş yapıyor, müzelerimizi geziyor, şehri tanıyor.”

YAPTIĞIMIZ ARAŞTIRMADA ADIYAMAN VE MERSİN ARASINDA DURACAK YERİN OLMADIĞINI GÖRDÜK

Başkan Şahin, açıklamasında alanda önemli bir altyapı çalışması yapıldığını ifade ederek, “Yaptığımız araştırmada Adıyaman ve Mersin arasında duracak yerin olmadığını gördük. Mevcut alanımız çok hızlı dolunca bununla alakalı hemen mevcut alanın karşısına çok daha büyüğünü, güzelini ve ihtiyaçların giderileceği altyapının daha iyisini oluşturalım dedik. Bir karavan turizmde gri suyun temizlenmesi, temiz su temini, yeşil dokunun korunması, müstakil havanın verilmesi, ortak alanlar ve özel alanların belirlenmesi konusunda bir tasarım ve projeyi çalıştık. 1 ay içerisinde aynı anda 45 karavanın yararlanacağı altyapıyı oluşturduk.”

29.05.2022 09:42:10    (2330) Okunma    

Kamp Alanları Kiralık Karavanlar Karavan Firmaları Etkinlikler
Haberler Faydalı Bilgiler İletişim