Çorlu Karavan Fuarı Açılışı Yapıldı
ÇORLU’DA İLK KEZ DÜZENLENEN DOĞADA YAŞAM FUARI KAPILARINI AÇTI
Çorlu’da bu yıl ilki düzenlenen karavan, kamp outdoor ve tinyhouse malzemelerinin sergilendiği Çorlu Doğada Yaşam Fuarı törenle açıldı.
Karavan, kamp outdoor ve tinyhouse malzemelerinin sergilendiği Çorlu Doğada Yaşam Fuarının açılışı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın katılımı ile açıldı. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt, çevre belediye başkanları, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Mustafa Keskin, CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş, MHP Çorlu İlçe Başkanı İlhan Ermeydan, İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı Mehmet İlker Atasever ve çok sayıda davetlinin katıldığı fuar hakkında bilgiler veren Renkly Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Umut Güngör, “Yurtdışında yaptığımız tanıtım ve lobi faaliyetlerimizler ülkemize yerli ve yabancı turistleri ülkemize kazandırmaya çalışıyoruz. Karavan sektöründe de aktif rol alabilmek için turistlerimizin daha mutlu bireyler olabilmeleri için çalışıyoruz. Fuarımıza desteklerini esirgemeyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a, Tekirdağ Valimiz Sayın Aziz Yıldırım’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve milletvekillerimize, Çorlu Belediyesi Başkanlığına, ÇTSO’ya teşekkür ediyorum.”dedi.
PANDEMİDE DOĞAYI NE KADAR ÇOK ÖZLEDİĞİMİZİ GÖRDÜK
Düzenlenen açılış töreninde konuşan Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Çorlu’muzda ilk kez düzenlenen fuarın hayırlı olmasını diliyorum. Bu fuarın Çorlu’muza katma değer katacaktır. Trakya ve Marmara ülke ekonomisine katkı sağlayan en önemli bölge. Çorlu’muz da bu konuda çok önemli. Çorlu’muz sosyo-ekonomik gelişimde 16. sırada yer alıyor. Osmanlı ve Cumhuriyet Döneminde de en önemli konumlarda yer aldı. Pandemi süreci ile geçirdiğimiz yıllarda doğayı ne kadar özlediğimizi gördük. Bu fuarın doğru bir zaman dilimine geldiğini ifade etmek istiyorum. Karavan, kamp ve doğa sporlarına ilgi son dönemlerde oldukça fazla arttı. Bir hafta boyunca şehrimize renk katacak fuarımızın hayırlı olmasını diliyorum.”ifadelerini kullandı.
YERLİ VE YABANCI TURİST SAYISINI ARTTIRMA GAYRETİ İÇİNDEYİZ
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise yaptığı konuşmada “Tekirdağ turizm açısından önemli bir konuma sahiptir. İlimizin 2023 yılı hedefi 5 milyon misafir ağırlamaktır. İlimizin tanıtımını en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Tekirdağ coğrafi özellikleri ile yelken sporu, yamaç paraşütü gibi birçok doğa sporlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra son derece güzel karavan kamp alanlarına da sahibiz. Yerli ve yabancı doğa yürüyüşçüleri ilimize akın edecekler. Saray ilçemizde bulunan mağaraların turizme kazandırılması için çalışmalar sürüyor. Saray bu alanda doğa sporları için ev sahipliği yapacak. Turizm alanında yaptığımız çalışmalarda yerli ve yabancı turist sayısını arttırma gayreti içindeyiz.”diye konuştu.
İNSANLARI AĞIRLAMAKTAN MUTLU OLUYORUZ
Çorlu Doğada Yaşam Fuarı’nın açılışına katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Tekirdağ’da sanayinin geliştiğini, sanılanın aksine bölgede sadece tekstil olmadığını önemli miktarda karavan imalatı yapıldığını kaydetti. Türkiye’nin turizmdeki iddiasını katlayarak sürdürdüğünü kaydeden Demircan, “Pandemi sürecinde bütün dünya çekinirken, Türkiye turizm sektörüyle, bileşenleriyle, inanılmaz bir atağa kalktı ve yine hedeflerine doğru hızlı şekilde, emin adımlarla yürümeye devam ediyor. Türkiye’de gezip görülecek çok yer var. Servisimiz iyi, alt yapımız iyi ama en önemlisi sevgimiz güzel. İnsanları ağırlamaktan mutlu oluyoruz. Bu bizim kültürümüzün esasıdır. Türkiye son 20 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde nerelerden nerelere geldi. Sadece Antalya 15 milyonu geçen turistlere ulaştı. Kültür turizmi de gelişti ülkemizde. İstanbul aldı başını gitti. Türkiye’ye gelen her yüz turistten, 40’ı Antalya, 40’ı İstanbul’a geliyor. Bu demek ki ürettiğimiz medeniyet de inanılmaz bir ilgi çekiyor ve insanlar buralara gelmeyi ve buraların havasını solumayı arzu ediyorlar.”dedi.
Konuşmaların ardından Demircan ve protokol üyeleri fuarın açılışını yaptı. Demircan ve katılımcılara Tekirdağda bir firma tarafından üretilen ve elektrikle çalışan ‘karsavar’ adı verilen insansız kar aracının tanıtımı da yapıldı. Açılışın ardından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan beraberindeki protokol üyeleri ile stantları gezerek karavan ve kamp ürünleri hakkında firma sahiplerinden bilgi aldı.

29.05.2022 14:33:59    (1903) Okunma    

Kamp Alanları Kiralık Karavanlar Karavan Firmaları Etkinlikler
Haberler Faydalı Bilgiler İletişim