Antalyada Karavan Parkı Oluşturulacak
Antalya´nın Konyaaltı ilçesinde, özellikle mayıs ayından itibaren yüzlerce karavan sahibi, sahile yakın birçok cadde ve sokağı sabit park yeri olarak kullanmaya başladı.

Pandemi döneminde izole tatil yöntemlerinden biri olarak ciddi artış gösteren karavan tatiliyle ilgili 11 kilometrelik Konyaaltı sahiline yakın birçok cadde ve sokak, park ettikleri alanda aylarca kalan karavancılar tarafından işgal edildi.

Otobüs ve Minibüslerde Yaşıyorlar
Sahile yakın cadde ve sokakların neredeyse tamamında karavan parkları görmek mümkün hale geldi. Her türlü karavan tipinin yanı sıra bazı kişilerin otobüs ve minibüsleri de karavan gibi kullandığı görüldü. Bu kişiler, sahile en yakın bulabildikleri sokaklara park ettikleri otobüsler ve minibüslerde yaşıyor.

Yaz Ayları İle Şikayetler Arttı
Karavanların büyük olması hem de bir çoğunun sokak veya caddelerde aylarca konaklaması nedeniyle bu bölgelerde yaşayanlar, kendi araçlarını park etme sorunu yaşarken, 
karavanların sokak ve caddeleri işgal etmesinden rahatsız oluyor. Karavanlarla ilgili hem Büyükşehir Belediyesi hem de Konyaaltı Belediyesi´ne yoğun şikayetler gelmeye başladı.

Yeni Karavan Park Alanı Oluşturulacak
Şikayetlerin artması züerine Büyükşehir Belediyesi harekete geçti Haziran gündemine alınan teklif yazısına göre, sahilde Büyükşehir Belediyesi´nce yeni karavan park alanı oluşturulması planlanıyor. 
Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi´ne ait Arapsuyu Mahallesi´nde bir arazinin karavan parkı olarak kullanılması önerildi.

Karavan Park Alanı Dışında Karavan Park Etmek Yasak
Teklif yazısında, Konyaaltı ilçe sınırlarında belirlenen alan dışında karavan araçlarının bekleme ve park etmelerinin yasaklanması da yer alıyor.

Belirlenen karavan parkı alanı dışında konumlandığı tespit edilen karavan araçlarını kolluk kuvvetleri söz konusu parsele yönlendirecek.

Uyarılara rağmen karavan park alanı dışında bölgede park eden karavancılara idari para cezası uygulanacak. 
Park alanı ise Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilecek.

22.06.2022 07:38:03    (1855) Okunma    

Kamp Alanları Kiralık Karavanlar Karavan Firmaları Etkinlikler
Haberler Faydalı Bilgiler İletişim