Afyon Karavanfest Başlıyor
Bu yıl 2. si düzenlenecek karavanfest başlıyor.

Festivaller şehri Afyonkarahisar’da yeni yılın ilk festivali KaravanFest için geri sayım başladı. Dünyanın ilk termal altyapılı kamp ve karavan alanında KaravanFest’in bu yıl ikincisi yapılacak.

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Motor Sporları Merkezi Alanında 2023 yılında ikinci kez düzenlenecek KaravanFest yerli ve yabancı birçok karavan tutkununu ve tedarikçilerini bir araya getirmeye hazırlanıyor. 

27-28-29 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde konser, söyleşi, karavan kültürü etkinlikleri, gezi turları ve çeşitli aktiviteler katılımcılar ile buluşturulacak. 

Gastronomisi, kültürü ve tarihi ile ön plana çıkan Afyonkarahisar’da, karavan tutkunlarının buluşma noktası olan KaravanFest2 için hazırlıklarımız tamamlandı.

KaravanFest, başta karavan tutkunları olmak üzere 7’den 70 her kesim için kışa özel bir etkinlik olarak sunuluyor. Kamp keyfini doruklara taşıyacak programda katılımcılar; Mithat Körler ve Orkestrası ile Grup Gündoğarken konserlerinin yanı sıra ödüllü yarışmalar ile kış festivalinin keyfini çıkaracaklar.


“TÜM TUTKUNLARI VE HEMŞEHRİLERİMİZİ DAVET EDİYORUZ”

Gerçekleştireceğimiz bu festivalde karavan tutkunlarını Türkiye’nin en gelişmiş karavan tesisinde bir araya getiriyoruz diyen Afyonkarahisar belediye başkanı Mehmet Zeybek herkesi festivale davet etti. 

Afyonkarahisar belediye başkanı Mehmet Zeybek yaptığı açıklamada, “Sahip olduğumuz zenginlikleri turizm potansiyelimizin ve şehrin ekonomik gücünün artması için değerlendiriyoruz. Türkiye’nin ilk termal alt yapılı kamp ve karavan alanımızı da bu gayelerle hizmete sunduk. Şehrimizin kültürünü de geliştiren sosyal yaşamına katkı sağlayan merkezi sadece karavancılarımız ya da seyahat severler değil kendi vatandaşlarımız, gençlerimiz de kullansın istedik. Alanda hem kamp hem de karavan ile konaklama yapılabiliyor ve hizmetler ücretsiz şekilde sunuluyor. Afyonkarahisar’ımızda sosyal hayatı güçlendirmek adına geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz KaravanFest’in bu yıl ikincisini gerçekleştireceğiz. Hem ebeveynler hem de gençler için çeşitli oyunlar Biz şehre değer katan ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerimizi turistlerimizi ve karavan tutkunlarını festivalimize davet ediyorum” dedi.

27.01.2023 10:15:29    (479) Okunma    

Kamp Alanları Kiralık Karavanlar Karavan Firmaları Etkinlikler
Haberler Faydalı Bilgiler İletişim