Karavan Vergilerine Yeni Düzenleme Geliyor.
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bir yıla yakın süreden beri üzerinde çalıştığı Vergi Reformu Paketi’yle ilgili son rötuşlar yapıldı. Karavan turizminin geliştirilmesine dönük düzenlemeler de pakette yer alacak.

Tüm Dünyayı etkisini altına alan ve insanları temastan uzak durmaya iten koronavirüs, tatil anlayışlarını da değiştirdi. Sosyal mesafeli tatil yapmak isteyenler karavan pazarını canlandırdı. Öyle ki karavan üretimi yapan firmalara olan talepler pandeminin başından beri artmaya devam ediyor.
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bir yıla yakın süreden beri üzerinde çalıştığı Vergi Reformu Paketi’yle ilgili karavan turizminin geliştirilmesine dönük düzenlemeler pakette yer alacak.

Pandemi döneminde kullanımında artış olan karavanlara yönelik vergilerde de düzenlemeye gidiliyor. Karavan turizmi gelirlerinin artması amacıyla kanunda değişiklik yapılacak. Karavana dönüştürülen araçlardan alınan vergiler düşürülecek. Karavana dönüştürülen araçlar Türkiye’de üretiliyorsa, vergisi ithal araçlara oranla düşük tutulacak.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Hazine ve Maliye Bakanlığı düzenleme taslağına ilişkin değerlendirme toplantısı yapıldı. O toplantıda Vergi Reform Paketi çalışmaları ele alındı. 

Paketin önümüzdeki haftalarda Meclis gündemine gelmesi bekleniyor. 

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre: Karavan turizminin geliştirilmesine dönük düzenlemeler pakette yer alacak. Pandemi döneminde kullanımında artış olan karavanlara yönelik vergilerde de düzenlemeye gidiliyor. Karavan turizmi gelirlerinin artması amacıyla kanunda değişiklik yapılacak. Karavana dönüştürülen araçlardan alınan vergiler düşürülecek. Karavana dönüştürülen araçlar Türkiye´de üretiliyorsa, vergisi ithal araçlara oranla düşük tutulacak.

28.09.2021 22:35:11    (816) Okunma    

Kamp Alanları Kiralık Karavanlar Karavan Firmaları Etkinlikler
Haberler Faydalı Bilgiler İletişim